Opublikowano

Pompa PG20 w komplecie z mieszalnikiem PGM100light

Pompa PG20 w komplecie z mieszalnikiem PGM100lightPompa PG20 w komplecie z mieszalnikiem PGM100light trafiła do klienta – do zimy zrobi jeszcze mnóstwo metrów!
PG20 + PGM100light zasili park maszynowy naszego Klienta wykonującego do tej pory tradycyjne tynki cementowo-wapienne na pompie PG90.
Czy wykonywanie elewacji musi być takie czasochłonne? Oczywiście, że nie musi! Przy pomocy odpowiednich maszyn wszystko można przyspieszyć. Stosując maszynę PG 20 wraz z wydajnym kompresorem i mieszarką można znacząco przyśpieszyć swoją pracę, a przy tym podnieść standard wykonywanych prac – w szczególności efekt wizualny natryśniętej “struktury“.
Opublikowano

Jaki wąż jest najlepszy do podawania posadzek miksokretem?

Jaki wąż jest najlepszy do podawania posadzek miksokretem?Jakie węże są najlepsze do podawania posadzek miksokretem?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, nie mniej jednak węże o oznaczeniu Putzmeister “50 DN50” wydają się być ciekawym rozwiązaniem. Wąski splot, ścianka 9mm grubości, zbrojenie bliżej zewnętrznej strony węża, dzięki czemu wewnętrzna część ściera się wolniej, zapewnia lepszy poślizg materiału zapewniają dłuższą żywotność węży.

Tutaj mała uwaga – Węże Putzmeister o średnicy 50mm mogą występować pod różnymi oznaczeniami, czyli w różnych odmianach. Naszym zdaniem najlepsza jest właśnie wersja o oznaczeniu “50 DN50“!

Opublikowano

FG800 Piano 💪💪 Najmocniejsza wersja wysokociśnieniowego generatora piany technicznej.

FG800 Piano 💪💪 Najmocniejsza wersja wysokociśnieniowego generatora piany technicznej.No i znów będziemy spieniać cement 😎 Piano-cem, Piana mineralna….

FG800 Piano 💪💪  Najmocniejsza wersja wysokociśnieniowego generatora piany technicznej.

Urządzenie zaprojektowane jest do w pełni zautomatyzowanego ciągłego procesu wytwarzania spienionego zaczynu cementowego w połączeniu z wydajna pompą ślimakowa. Wydajność urządzenia z dedykowanym mikserem do 30 m3/godz.

Wydajność piany z bezciśnieniowym wyjściem do mieszalnika ( na węzłach betoniarskich czy do betonomieszarki ) 800 litr/min.

Opublikowano

PG8515 wieczorową porą

PG8515 wieczorową porą

Kolejne urządzenie trafiło do klienta! Od poniedziałku ruszamy pełną parą – Będzie się lało!

PG8515 to uniwersalne urządzenie do wytwarzania i pompowania pianobetonów oraz pompowania wylewek anhydrytowych. Urządzenie posiada płynną regulację obrotów! Urządzenie współpracuje z pompami typu : 2L74, 2L54, 2L6.

Nominalna wydajność urządzenia to 15m3/godz., ale ze względu na mocna pompę i kompresor można urządzenie rozkręcić do 20-22m3/godz.

 

Opublikowano

Agregat tynkarski PG40

Agregat tynkarski PG40
Nie ma nic lepszego niż zadowolony klient.
Agregat tynkarski PG40 podaje tynki cementowo-wapienne wymieszane w betoniarce, a metry lecą aż miło!
Pompa PG40 wyposażona została w specjalnie zaprojektowany, wydłużony (aby łatwiej wylewać) i powiększony kosz zasypowy o pojemności 150l dzięki czemu bez problemów mieści się cały zarób dłużej betoniarki 250l. Przy odpowiedniej konfiguracji PG40 znakomicie sprawdzi się nie tylko podczas natrysku tynków cementowo-wapiennych, ale także podczas pompowania betonu drobnoziarnistego, natrysku tynków akustycznych, tynków renowacyjnych, zapraw klejowych ( do styropianu) zapraw ogniochronnych, zapraw iniekcyjnych czy zapraw SPCC (torkretów mokrych).
Opublikowano

Pianobeton jako podkład pod posadzki?

Pianobeton jako podkład pod posadzki?Pianobeton jako podkład pod posadzki? Super szybko i wygodnie!

Pianobeton (piano-cem) wytwarzany jest w specjalnie do tego zaprojektowanych mobilnych urządzeniach z wydajnością 15-30 m3/h!!!

Pianobeton jest odmianą lekkiego betonu komórkowego czyli zaczynu cementowego z mechanicznie wytworzoną i wprowadzoną ciężką pianą techniczną.

Pianobeton ma szerokie spektrum zastosowań w budownictwie mieszkaniowym jest szczególnie atrakcyjny przy aktualnych cenach oraz problemie z dostępnością styropianu i kosztami robocizny

Pianobeton szczególnie polecany jest do wyrównywania i izolacji akustycznej na stropach (w tym przypadku strop Kleina), które mają obniżoną nośność i narażone są na uderzeniowe dźwięki o niskich częstotliwościach oraz wibracje.

Pianobeton znacznie lżejszy od zwykłego betonu, może mieć dobrą izolacyjność termiczną, wysoką izolacyjność akustyczną, jest niepalny, odporny na wodę i mróz, a gęstość objętościowa super lekkich piano-cementów zaczyna się od 150-500kg/m3 a pianobetonów 600-1600kg/m3.

Pianobeton jako podkład pod posadzki?
Opublikowano

Akcja Renowacja – agregat tynkarski PG50

Akcja Renowacja - agregat tynkarski PG50 Akcja Renowacja…Akcja Renowacja - agregat tynkarski PG50

Trudno dostępne miejsca do tynkowania? Renowacja trudno dostępnych zabytków: zamków, kościołów, kamienic i innych atrakcji turystycznych?
Dla fachowców to tylko kolejne “proste” wyzwanie!

Przykładem niech będzie nasza pompa PG50 oraz tłoczenie zaprawy renowacyjnej na odległość 80metrów przy różnicy wysokości sięgającej 27metrów!

PG50 to uniwersalna pompa do pompowania i natrysku zapraw SPCC (torkretów mokrych), betonu drobnoziarnistego, tynków cementowo-wapiennych, tynków elewacyjnych, tynków renowacyjnych, zapraw klejowych (do styropianu), zapraw iniekcyjnych, mas bitumicznych, środków gruntujących.

Opublikowano

Tynki elewacyjne agregatem tynkarskim PG20

Tynki elewacyjne agregatem tynkarskim PG20Elewacja do wykonania?

Czy to mały domek, czy duże osiedle – z maszyną PG20 wykonanie każdej elewacji będzie czystą przyjemnością!

PG 20 to uniwersalna pompa do precyzyjnego natrysku szpachli gipsowych i akrylowych, klejów do styropianu/wełny, tynków elewacyjnych (baranek), tynków akustycznych, tynków renowacyjnych, zapraw do fugowania, zapraw ogniochronnych, zapraw SPCC torkretów mokrych, zapraw iniekcyjnych, mas bitumicznych, środków gruntujących, farb dyspersyjnych i emulsyjnych.
Dzięki płynnej regulacji obrotów PG 20 może pompować materiał z prędkością od 0 do 20 l/min. i ciśnieniu do 30 bar.
Tynki elewacyjne agregatem tynkarskim PG20

Opublikowano

Tynki tradycyjne z betoniarki

Tynki tradycyjne z betoniarki
Czy można wykonywać tynki tradycyjne z betoniarki? Ależ oczywiście, że można!

Agregat tynkarski PG40 to idealne rozwiązanie!

Pompa PG40 wyposażona została w specjalnie zaprojektowany wydłużony (aby łatwiej wylewać) i powiększony kosz zasypowy o pojemności 150l dzięki czemu bez problemów mieści się cały zarób dłużej betoniarki 250l.

Przy odpowiedniej konfiguracji PG40 znakomicie sprawdzi się nie tylko podczas natrysku tynków cementowo-wapiennych, ale także podczas pompowania betonu drobnoziarnistego, natrysku tynków akustycznych, tynków renowacyjnych, zapraw klejowych ( do styropianu) zapraw ogniochronnych, zapraw iniekcyjnych czy zapraw SPCC (torkretów mokrych).
Opublikowano

Pianobeton (piano-cem), Piana mineralna do izolacji

Pianobeton (piano-cem), Piana mineralna do izolacjiPianobeton (piano-cem)
 
Wytwarzany jest w specjalnie do tego zaprojektowanych urządzeniach dostępnych w naszej ofercie. Pianobeton jest odmianą lekkiego betonu komórkowego czyli zaczynu cementowego z mechanicznie wytworzoną i wprowadzoną ciężką pianą techniczną. Czynność ta ma za zadanie „uwięzienie ” pęcherzy powietrza w zaprawie a przez to znaczne zwiększenie izolacji cieplnej i akustycznej szczególnie stropów w budynkach narażonych na uderzeniowe dźwięki o niskich częstotliwościach. Pianobeton ma szerokie spektrum zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, począwszy od ciepłej płyty fundamentowej przez wyrównujące podkłady pod posadzki, wypełnianie pustek w ścianach aż po stropy i stropodachy.
W budownictwie przemysłowym i inżynieryjno-drogowym, wypełnianie wszelkiego rodzaju pustek (zbiorników, kanałów, tuneli itp.) stabilizacja gruntu oraz rurociągów, mury oporowe, podbudowy drogowe i przyczółki mostów.
 

Styrobeton (styropianobeton
)
 
Zaprawa wytwarzana jest w specjalnie do tego zaprojektowanych
urządzeniach dostępnych w naszej ofercie. Pianobeton (piano-cem), Piana mineralna do izolacjiStyropianobeton jest mieszaniną granulatu styropianowego cementu i ciężkiej piany technicznej. Jest to materiał o bardzo szerokim spektrum zastosowań, może być wykorzystywany jako warstwa podkładowa pod posadzki, izolacja fundamentów, basenów, stropodachów, dachów płaskich oraz wypełnienia konstrukcji stropów, ścian itp. głównie w celu izolacji termicznej i akustycznej.
Styropianobeton jest materiałem wysoce elastycznym odpornym na odkształcenia i niewymagającym dylatacji dzięki temu chroni instalacje techniczne przed uszkodzeniem oraz pochłania / amortyzuje uderzenia i wibracje.
Styropianobeton jest materiałem generującym małe obciążenie konstrukcji o bardzo dobrych właściwościach termicznych i akustycznych który doskonale wypełnia i wyrównuje wszelkiego rodzaju powierzchnie, a przez to skraca czas i koszt budowy.