Opublikowano

Łaty tynkarskie – różnice między libelką SOLA i MAX

Łaty tynkarskie - różnice między libelką SOLA i MAXZróżnicowane oferty na rynku łat posadzkarskich, tynkarskich i murarskich mogą przyprawić o zawrót głowy!
Czym się różnią, jak wybrać najlepszą i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przede wszystkim na libelkę. To od jej precyzji będzie zależała dokładność naszych pomiarów a przez to wygodna praca.
Prawdopodobnie najbardziej popularną libelką jest FOKUS, montowana w łatach i poziomnicach firmy SOLA. Charakteryzuje ją brak podziałów kreskowych, które zostały zastąpione całkowitym zabarwieniem krawędzi oczka na zielono. Rozwiązanie to pozwala na “wyraźniejszy” odczyt wskazań libelki, dlatego możemy polecić ją jako jedną z najlepszych na rynku.

Kolejnym precyzyjnym działaniem charakteryzuje się libelka serii MAX w łatach SPG BAUMASCHINEN.
Tutaj oczko posiada powiększony o 20% pęcherz gazu, sięgający swoimi krawędziami aż do linii podziałów kreskowych. To rozwiązanie umożliwia bardzo dokładny pomiar ze względu na brak tolerancji (luzu) między pęcherzem a podziałami kreskowymi.
Libele Classic posiadają standardowej wielkości pęcherz gazu który ma około 1mm luzu między liniami podziału. Pomiar taką łatach wymaga więcej praktyki i koncentracji ale umożliwia dość łatwe uzyskanie spadków nawet do 2%.

Wybierając łatę warto jest wiec określić charakter prac, które będą z jej pomocą wykonywane i od tego uzależnić rodzaj libelki. Łaty SOLA i SPG BAUMASCHINEN dostępne są w naszym sklepie on-line oraz punktach stacjonarnych.